Dečja nedelja

oktobar 6, 2019 u rubrici Izdvajamo autor Urednik

“Da pravo svako – dete uživa lako “
od 07. 10. do 11. 10. 2019.

Aktivnosti u toku nedelje:

1. Pravimo igračku od jesenjih plodova.
    (radionica – mogu prisustvovati bake)
    Postavka izložbe u holu škole.
  2. Uređenje školskog dvorišta (učionice) cvećem
    Izložba likovnih radova na temu Dečje nedelje.
  3. Odlazak učenika prvog razreda u biblioteku.
  4. Predstava za decu – izvode učenice srednje škole.
  5. “Otvorena vrata” ili Sportski dan (štafetne igre)
  6. Priredba povodom prijema prvaka u Dečiji savez

Ove godine, Dečja nedelja je obeležila veliki jubilej, 30 godina Konvencije Ujedinjenih nacija o pravima deteta, te je zato nosila slogan “Da pravo svako – dete uživa lako”.

Manifestacija je otvorena izložbom u svim objektima škole. Učenici su od jesenjih plodova pravili razne figure kojima su ukrasili prostorije škole.

Kroz radionicu uređenja školskog dvorišta, uz dosta mašte i puno dobre volje, dvorišta škole su zablistala.

Učenici prvog razreda, posetili su Narodnu biblioteku u Titelu i dobili članske karte.

Učenici srednje tehničke škole “Mileva Marić” su održali predstavu pod nazivom “Veselo povrće”.

Sportski dan je obeležen zabavnim poligonom za sportska takmičenja i turnirom u igri “Između dve vatre”.

Za sam kraj obeležavanja Dečje nedelje upriličena je i priredba posvećena prvacima, novim članovima Dečjeg saveza. Stariji drugari su pesmama, skečevima i recitacijama poželeli dobrodošlicu najmlađim članovima našeg kolektiva.

Povodom Dana otvorenih vrata, učenici su posetili Opštinu u Titelu. Predsednik Opštine je uzvratio posetom i doneo đacima prigodne poklone.

Dragana Švedić, bibliotekar