Мај – месец математике

Дана 27.05.2019. године је обележена манифестација Мај – месец математике у нашој школи. Циљ манифестације је да се математика популарише кроз игру, уметност, интерактивне садржаје, научно-популарна предавања, радионице и остало.

Наставници  Милена Субић и Драган Србуловић су организовали јавни час на тему Велики руски математичари. Натавник математике Драган Србуловић је говорио о значају руске математичке школе за математику као формалну и егзактну науку. Ученици су на руском језику причали биографије Колмогорова, Лобачевског, Софије Коваљевске, Перљемана. Предавање је било праћено одговарајућим видео и аудио садржајем.

Наставница руског језика Милена Субић је са ђацима анализирала реченице на руском језику и тиме је успостављена корелација предмета математика и руског језика.

Драган Србуловић, наставник математике