„ЧУДНА ВОЋКА“

Поред тога што школа у Вилову дели исту зграду са Предшколском установом ,,Плави чуперак“, сарадња постоји и у заједничким активностима. Предшколска група васпитачице Данијеле Ковач, приликом реализације пројекта ,,Чудна воћка“ посетила  је одељење  III3 учитељице Светлане Лозанов. Том приликом, малишани су донели плод једне  непознате воћке, како би уз помоћ својих старијих  другара открили о којој је биљци реч. Идеје су биле веома  интересантне и креативне, али нико није могао са сигурношћу да каже како се зове биљка која даје такав, чудан  плод. Трећаци су помогли предшколцима предлозима и упутствима за даља истраживања. После завршетка пројекта предшколци су поново посетили ђаке трећаке, ,,прославили“ завршетак пројекта  и саопштили им своја сазнања.  Необична биљка зове се маклура, а  на нашим просторима позната је као  дивља поморанџа или дрво мозак. У  Америци је њен назив настао од имена индијнског племена Осиџ, па су зато  приликом презентације пројекта,  предшколци  били у индијанским костимима, што је још више допринело општем одушевљењу свих.

Учитељица Светлана Лозанов