Наставнички кутак

КАЛЕНДАР ТАКМИЧЕЊА И СМОТРИ ЗА ОШ ЗА 2022/23. ГОДИНУ

Допис:  Додатно тумачење оцењивања ученика – можете погледати ОВДЕ.

ПОТРЕБНО ЈЕ ДА СЕ УПОЗНАТЕ СА ДОПИСОМ У ВЕЗИ ИЗБОРА УЏБЕНИКА ЗА ШКОЛСКУ 2020/2021. ГОДИНУ. КЛИКНИТЕ  –  ОВДЕ.

ПОТРЕБНО ЈЕ ДА СЕ УПОЗНАТЕ У ВЕЗИ СА ДОПИСОМ – КЛИКНИТЕ ОВДЕ.

ЕЛЕКТРОНСКИ УЏБЕНИЦИ –  ПОМОЋ НАСТАВНИЦИМА ЗА УЧЕЊЕ НА ДАЉИНУ

Нови предлози, упутства и актуелности: Алати за остваривање образовно-васпитног процеса учењем на даљину

Како бисмо пружили помоћ наставницима и стручним сарадницима при одабиру алата које могу користити за остваривање образовно-васпитног процеса учењем на даљину, креирали смо посебну секцију на нашем сајту са предлозима, упутствима за коришћење и актуелностима и вестима у вези процеса учења на даљину, која се налази на адреси: zuov.gov.rs/alati.

Листа алата ће се допуњавати, а трудићемо се да испратимо и све актуелности везане за ову тему.

Јасно нам је да сада наставницима и стручним сарадницима пре свега требају јасна упутства за коришћење ових алата, тако да смо акценат ставили управо на ову компоненту.

У секцији ће се објављивати, како упутства и предлози Министарства просвете, науке и технолошког развоја и оба завода, тако и упутства других институција, фирми и појединаца, као и линкови ка бесплатним дигиталним уџбеницима и платформама издавачких кућа.

Посећујте zuov.gov.rs/alati како бисте били у току.

Алати за припрему завршног испита, пријемног испита, готови тестови

Образовне платформе „еЗбирка“, „Завршни испит“ и „Пријемни испит“ настале су у оквиру пројеката Министарства трговине, туризма и телекомуникација Републике Србије и Друштва математичара Србије. Подршку пројектима пружили су Математички факултет Универзитета у Београду и ГеоГебра Центар Београд. Све платформе се могу користити на различитим врстама модерних уређаја (персоналним рачунарима, таблетима, преносивим рачунарима и паметним телефонима) и пружају могућност припреме ученика основних и средњих школа за полагање испита. Предложене платформе могу се користити за остваривање образовно-васпитног процеса учењем на даљину.

Прочитај више и погледај алате – ОВДЕ.

АКАДЕМИЈА ФИЛИПОВИЋ – Кликните ОВДЕ.

Можете нам се обратити и за отварање налога у Електронском портфолиу – кликните ОВДЕ.

ВУЛКАН ЗНАЊЕ

За регистрацију – кликните ОВДЕ.

Упутство за слање домаћих задатака – кликните ОВДЕ.

КРЕАТИВНИ ЦЕНТАР – кликните ОВДЕ.

За регистрацију – кликните ОВДЕ.

Кlett, Нови Логос и Фреска – кликните ОВДЕ.

БИГЗ ШКОЛСКТВО – кликните ОВДЕ.

ЕДУКА – клкните ОВДЕ.

ЗАВОД ЗА УНАПРЕЂИВАЊЕ ОБРАЗОВАЊА (Предлог и упутство за рад са алатима за остваривање образовно-васпитног процеса учењем на даљину)- кликните ОВДЕ.

Уколико сте приступили дигиталним уџбеницима Вулкан е-знања, ево видео-упутства која ће вам помоћи приликом формирања дигиталног одељења и слања домаћих задатака ученицима.

На порталу #Digitalna solidarnost.gov.rs можете пронаћи упутства за коришћење дигиталних уџбеника Вулкан знања.

Видео упутство за  повезовање ученика погледајте ОВДЕ, а за слање домаћег задатака погледајте ОВДЕ.

Додатна упутства за праћење и евидентирање напредовања ученика у периоду учења на даљину  –  можете погледати  ОВДЕ.

НАСТАВНИЧКИ  МАТЕРИЈАЛ ЗА ЕНГЛЕСКИ ЈЕЗИК

Упутство за регистрацију и приступ материјалима у дигиталном формату се налази на овом линку:  https://www.pearson.eu/cee/serbia/english-language-teaching/teacher-resources/epanel/

Пре тога је потребно да направите налог на сајту, затим када се улогујете да кликнете на My Account (горе десно), затим кликнете на  ePanel, и на дну стране имате иконице download App i request form. Апликацију за андроид уређаје можете да преузмете са Google play продавнице. Ово је апликација за наставнике. Крајем ове недеље ће бити отворен и портал за ученике eDesk, где ће се налазити сви пропратни аудио материјали за све уџбенике.

БЕСПЛАТНА ЛИЦЕНЦА ЗА MozaBook  СОФТВЕР ЗА online ЕДУКАЦИЈУ

Свим заинтересованим  наставницима до 15.05. 20202. године MozaBook  софтвер је доступан потпуно бесплатно.

Потребно је да само у инсталирану апликацију унесете лиценцу:

MOZ-MC-BZPL-MOZA-BOOK-SRBA-OBRA-200615

За све додатне информације сстојимо вам на располагању на  office@at-tech.rs