УСПЕШАН НАСТУП УЧЕНИКА ОШ „СВЕТОЗАР МИЛЕТИЋ“ ТИТЕЛ НА 14. СМОТРИ ЋИРИЛИЧКЕ ПИСМЕНОСТИ

Ученици ОШ „Светозар Милетић“ из Титела, као и из подручних школа Лок, Гардиновци и Вилово, са успехом су учествовали на 14. Смотри  ћириличке писмености, коју већ 14 година организује НБ „Стојан Трумић“ Тител. На Смотри је учествовало 44 основне и средње школе из целе Србије, а остаје жал што ове године није било школа из БиХ, тј. из Републике Српске, које су ранијих година биле редовни учесници и носиоци награда. Ове године на Смотру је пристигао значајнији број литерарних радова из основних школа из општине Тител, што ранијих година и није био случај, а као резултат тога добијено је и неколико награда: Љубомир Панић, ученик из ПШ „Светозар Милетић“ Вилово за свој школски писмени задатак освојио је треће место. Његова учитељица је Светлана Лозанов. Професорица српског језика Јелена Влашки Радосављев задовољна је успехом своје ученице Тамаре Чорто, која је у категорији ученика старијих разреда освојила прво место, а Анастасија Бурка ученица мр Јасмине Пешић-Петаков из подруче школе из Лока добила је трећу награду за најлепши рукопис. Као и ранијих година највише награда је освојено на калиграфском конкурсу, где су ученици којима предаје наставник Стево Диклић освојили бројне награде у неким од калиграфских категорија. Страхиња Золотић, ученик петог разреда из Титела освојио је треће место у калиграфској категорији монограм, Љубица Џамбас из ПШ Лок освојила је другу награду у категорији калиграфска креација, док су у категорији Брзопис награде поделиле ученице Клаудија Барна из Лока (1. место), Љиљана Галић из Гардиноваца (2. место) и Николина Пуач из Титела (3. место). У категорији Традиционално писмо прво место освојила је Милица Топић из Титела, а Валентина Величковић добила је похвалу за свој рад у истој категорији. Ученица петог разреда Тијана Трнинић из Титела, којој предаје наставница Светлана Ђурђевић, похваљена је за свој рад у категорији Калиграфска креација, а Марина Вика из Титела, којој предаје учитељица Јелена Бојовић, освојила је другу награду у категорији Монограм.

Народна библиотека „Стојан Трумић“ из Титела, успешно је наставила традицију одржавања Смотре ћириличке писмености и после одласка у пензију Драгана Колака,њеног идејног творца. Тако се већ 14 година на Дан Св. Ћирила и Методија, у Тителу  радују наставници и деца из целе Србије и својим делом се боре да ћирилица не изгуби битку са „модерним“ временом.

Стево Диклић