Европски дан језик

26. септембра у нашој школи обележен је “Европски Дан језика  низом активности. Ученици су заједно са библиотекаром , Оливером Момиров одржали  радионицу , где су правили плакате, који и сада  красе  кутак посвећен језицима света. Овој радионици прикључили су се  Јованка Зубовић, педагог и Александра Колак, наставник  математике. Обележавање Европског  Дана језика завршен је квизом  знања о језицима, који је организовала Милена Субић, наставник руског језика. На квизу су учествовали ученици петих, шестих, седмих и осмих разреда, који су били подељени у екипе. Прво место је освојила екипа  осмих разреда са 14 поена, друго место екипа седмих разреда са 13 поена и треће место екипа  петих разреда са 12 поена. Деца су била мотивисана да сазнају бројне чињенице о другим језицима са којима немају прилику да се сусретну у свакодневном животу, па чак  ни на телевизији. Било је узбудљиво посматрати њихов такмичарски дух и жељу за победом. Растали смо се уз договор,  да ће следеће године 26. септембар бити обележен на још оригиналнији начин.

Милена Субић