Наши мали – велики хемичари

Ученици седмих и осмих разреда (укупно 51 ученик) из Титела, Лока и Гардиноваца, дана 11.10.2023. посетили су са наставницом хемије Иваном Бајагић- Станојковић, наставницом физике Аном Карпић и наставником географије Поповић Савом манифестацију „Мали-велики хемичар“ која се одржала на Природно-математичком факултету у Новом Саду.

Током посете ученици су били у прилици да се упознају са интересантним темама из хемије које су представљене кроз низ експеримената у лабораторији. Они су такође могли и сами потпуно безбедно да експериментишу као и велики хемичари и тиме лакше да схвате оно што већ уче у школи. Експерименти су усклађени са наставним планом и програмом те ће стога ученицима бити олакшано да разумеју теорију коју уче. Намера је да се оживе теме из света који нас окружује кроз експерименте и на тај начин се приближе ученицима. Истовремено, се тежи да се заинтересују за хемију и да им се представе занимања из области хемије, биохемије и заштите животне средине у оквиру професионалне оријентације.

Снежана Радић, педагог