Акција уређења школског улаза

Са доласком пролећа и лепих дана, улаз у двориште ОШ „Светозар Милетић“ Тител , буквално је процветао. Овом приликом вредно је поменути једну лепу иницијативу која је кренула од спремачица у школи, популарних теткица, које су се организовале и почеле да уређују мали травњак испред улаза у школу. Оне су ненаметљиво укључивале све оне који су хтели да неким скромним средствима припомогну ову симпатичну акцију, чији резултат   привлачи пажњу запослених, оних који у школу навраћају по службеној дужности, али и оних који само пролазе поред школе.  Иницијатори ове акције су Верица Анђелић, Зорица Тодоровић и Гордана Рајић, а у каснијој фази прикључио им се и Радослав Буљин, ложач. Он је осмислио и урадио мали воз, који у својим вагончићима вози саксије са цвећем. Акцију су скромним новчаним прилозима помогли и поједини наставници, као и директор школе Петар Којић. Важно је напоменути да су се“теткице“ показале веома скромне и нису са превеликим одушевљењем прихватиле предлог да се њихово име нађе на сајту школе, јер, како рекоше, да се људи не би неумесно шалили на њихов рачун . Радослав Буљин- ложач, није имао ништа против, али није сматрао ни нешто посебно потребним да се о томе пише. Такође су сви одбили да се фотографишу поред својег  дела, јер рекоше, цвеће је ипак лепше.

Мислимо да не треба  да се пише само о лепим примерима о успесима ученика и наставника, већ и других који се труде да школа буде пријатно место за рад и боравак  у њој.

Стево Диклић