Конкурс „АКТИВАН РАСПУСТ“

Актуелности Издвајамо

Наша школа је на крају ове школске године у сарадњи са удружењем “Барабарка“ – организацијом за децу и младе из Новог Сада учествовала на конкурсу “АКТИВАН РАСПУСТ“. На нашу велику радост, Покрајински секретаријат за спорт и омладину је одобрио овај пројекат који ће, према плану , бити реализован у два дела, крајем јула и крајем августа месеца.

Активности ће обухватати осам радионица из различитих области неформалног образовања за узраст деце од првог до осмог разреда.

Теме и термини одржавања радионица су:

1. 28.7.2014.- понедељак у 10 часова-Пикасо и његов живот(уметност и географија)
  2. 29.7.2014.- уторак у 10 часова-Гауди- онај који се труди (уметност и архитектура)
  3. 30.7.2014.- среда у 10 часова-Леонардо да Винчи (уметност и наука)
  4. 31.7.2014. – четвртак у 10 часова-Аполо програм ( астрономија и тимски рад)
  5. 25.8.2014.- понедељак у 10 часова-Исак Њутн (физика и међуљудски односи)
  6. 26.8.2014.- уторак у 10 часова-Ајнштајн и Милева (наука и родна равноправност)
  7. 27.8.2014.-  среда у 10 чсова-Маје, Астеци и Инке (толеранција и древне цивилизације)
  8. 28.8.2014. – четвртак у 10 часова- Кућа из снова (архитектура и екологија)

Радионице се реализују у централној школи у Тителу, свака радионица траје 90 минута. Свака радионица обухвата више области неформалног образовања, које се међусобно преплићу,а ради се по принципима монтесори педагогије.

Циљеви радионица су:

• активно и квалитетно провођење времена у току школског распуста
  •  упознавање са различитим облицима неформалног образовања на занимљив и забаван начин
  •  иницирање и подстицање креативног деловања код деце
  •  развијање критичког мишљења у окружењу
  •  подизање свести о заштити животне средине

За све информације контактирајте реализаторку програма :

Маријана Велики Мајсторовић на број тел. 064/4812232

Драги ђаци, дођите да се дружимо и да уживамо активно у распусту !!!!!

Eво и неколико фотографија са радионица:

.