Дан планете Земље обележен акцијом чишћења

У суботу 22. априла 2023. године на Дан планете Земље је на 160 локација у Србији организована акција Заврни рукаве по десети јубиларни пут и ова је била највећа до сада. Поред самог сакупљања смећа из природе и правилног одлагања, циљ акције је и да се подигне свест о значају здраве животне средине и утиче на мењање навика грађана када је овај проблем у питању.
Тителских 18 добровољаца су чинили и ученици петог и шестог разреда наше школе са својим наставницама Горданом Буљин и Александром Колак. Дуж Главне улице за предвиђена два сата је сакупљено више од 20 џакова смећа. Жељу наших ученика да помогну у уређењу свог места и да буду пример другима су препознали суграђани који су обезбедили освежење за одмор након рада.
Прикључите се следећој акцији и помозите и ви Сандри, Јовани, Љубици, Бошку, Урошу, Давиду, Јовану, Матеји, Леони, Нађи и Вили да живе у много лепшем и уреднијем месту.
Александра Колак,
наставница математике