Посета Свратишта за децу и младе

Нови Сад 23.12.2023.

Бити хуман је најлепши осећај на свету! Промовисање правих вредности, хуманост, доброта, емпатија, брига о другима је нешто што треба да постане тренд данашњег друштва. Наставница математике Мирјана Радишић и педагог школе Снежана Радић организовале су хуманитарно прикупљање пакетића за децу и младе из Свратишта. Ученици наше школе данима су доносили пакетиће у виду гардеробе, слаткиша, козметике, писали честитке, лепе поруке и тим малим знацима пажње другарима улепшали дан. Како се сакупио велики број поклона ученици су имали жељу и да посете Свратиште, али пошто су капацитети ограничени, овог пута ишао је само један део ученика. Било је задовољство  учинити добро дело, видети осмех и захвалност на дечјим лицима. Упознали су се са радом установе и сазнали мноштво нових информација, а након тога уследило је дружење. Заједно су играли друштвене игре, стони фудбал, а припремили су и неколико кореографија које су ученици након тога уз подршку деце и младих из Свратишта увежбавали. Огромну захвалност дугујемо и родитељима који су издвојили време и организовали превоз за ученике до Новог Сада. Велико браво за све, уз заједнички  рад  ученика, родитеља, учитеља, наставника успели смо! Настављамо да усрећујемо и чинимо добра дела, јер ПОДЕЉЕНА СРЕЋА ЈЕ ДВА ПУТА ВЕЋА!!!

Снежана Радић,
педагог школе