Дечја недеља

„Да право свако – дете ужива лако „
од 07. 10. до 11. 10. 2019.

Активности у току недеље:

1. Правимо играчку од јесењих плодова.
    (радионица – могу присуствовати баке)
    Поставка изложбе у холу школе.
  2. Уређење школског дворишта (учионице) цвећем
    Изложба ликовних радова на тему Дечје недеље.
  3. Одлазак ученика првог разреда у библиотеку.
  4. Представа за децу – изводе ученице средње школе.
  5. „Отворена врата“ или Спортски дан (штафетне игре)
  6. Приредба поводом пријема првака у Дечији савез

Ове године, Дечја недеља је обележила велики јубилеј, 30 година Конвенције Уједињених нација о правима детета, те је зато носила слоган “Да право свако – дете ужива лако”.

Манифестација је отворена изложбом у свим објектима школе. Ученици су од јесењих плодова правили разне фигуре којима су украсили просторије школе.

Кроз радионицу уређења школског дворишта, уз доста маште и пуно добре воље, дворишта школе су заблистала.

Ученици првог разреда, посетили су Народну библиотеку у Тителу и добили чланске карте.

Ученици средње техничке школе “Милева Марић” су одржали представу под називом “Весело поврће”.

Спортски дан је обележен забавним полигоном за спортска такмичења и турниром у игри “Између две ватре”.

За сам крај обележавања Дечје недеље уприличена је и приредба посвећена првацима, новим члановима Дечјег савеза. Старији другари су песмама, скечевима и рецитацијама пожелели добродошлицу најмлађим члановима нашег колектива.

Поводом Дана отворених врата, ученици су посетили Општину у Тителу. Председник Општине је узвратио посетом и донео ђацима пригодне поклоне.

Драгана Шведић, библиотекар