Хор

Хор ученика старијих разреда обухвата узраст од петог до осмог разреда. Ученици који су укључени у учешће хора сагледавају вредности заједничког рада у постизању одређеног уметничког задатка. Од учесника хора (хорско певање старијих разреда) је реализован јединствени приступ и рад свих ученика који обухвата развијање слуха и ритма, ширење гласовних могућности, учвршћивање интонације. Такође је обухваћено развијање осећања припадности колективу. Репертоар хора обухвата дела домаћих и страних композитора различитих епоха. На репертоару хора старијих разреда налазе се двогласне и трогласне композиције «a капела» као и дела уз инструменталну пратњу.

Ученици су већ дужи низ година континуирано учествовују на такмичењу «Распевано пролеће Србије» у организацији Музичког центра Панчево и Министарства просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије. Освојају прва места и пласмане на школском, окружном такмичењу. На Републичком такмичењу освајају прва места и златне медаље за најбоље интерпретације у Републици Србији