Биографија диригента

Хор

ИВАН КОВАЧЕВИЋ

Рођен је 1982 године у Новом Саду, где паралелно завршава Основну и Основну музичку школу на одсеку клавира. Школовање наставља у Средњој музичкој школи „Исидор Бајић“  у Новом Саду на   теоретском одсеку  – инструмент клавир. Након средње школе, уписује Академију уметности  у Новом Саду одсек за општу музичку педагогију где стиче звање професор музичке културе, као и звање мастер теоретичар уметности. Дириговање учи у класи редовног професора Татјане Остојић. По дипломирању, каријеру започиње у основној школи ,,Ђура Јакшић“  професор музичке културе и диригент хора, у којој је радио до 2005.године.
  1. .започиње његова диригентска каријера и те године по први пут остварује резултате:
  2. I Хорски фестивал Мајске музичке свечаности Бијељина I место                                            97,78 бодова 2002. година.
  3. Златна медаља Хорски дани 34. Републички  Фестивал дечјих хорова Србије  2002. година.
  4. IV Хорски фестивал Мајске музичке свечаности Бијељина I место                                         98,85  бодова 2005. година.
  5. IV Хорски фестивал Мајске музичке свечаности Бијељина Златна медаља за најбољег диригента 2005. година.

Данас ради као професор музичке културе у ОШ ,,Светозар Милетић“ у Тителу у којој оснива  хор старијих разреда  и као диригент  хора: од 2006 .године наступа на свим јавним наступима и свечаностима у школи. Убрзо поред ових активности започиње фестивалска и такмичарска  активност хора. Где остварује и следеће резултате:

1. 10. фестивал музике за децу „Распевано пролеће Србије“ 2011. године Захвалница за несебичан и драгоцен допринос улепшавању света детета 2011. година.
  1. 11. фестивал музике за децу „Распевано пролеће Србије“  2012. године

Окружно/међуокружно такмичење  I место,
Републичко такмичење  2 Златне  медаље/прва места  99, 00  за најбољу интерпретацију у Републици Србији.

1. Домаћин Републичког такмичења  У Тителу „Распевано пролеће Србије“  2013. године. Прво место 100/100 бодова за најбољу интерпретацију у Републици Србији. Диплома Министарства просвете, науке и технолошког развоја за постигнуте изузетне резултате у музичкој педагогији. Златна плакета за организацију Републичког такмичења у Тителу. Новембарска плакета Општине Тител.
  1. 2014. године  13. фестивал музике за децу „Распевано пролеће Србије“  2014. године Окружно/међуокружно такмичење  I место, Републичко такмичење  5 Златних   медаља/прва места 99, 00  за најбољу интерпретацију у Републици Србији.
  2. 2015. година 14. фестивал музике за децу „Распевано пролеће Србије“   Окружно/међуокружно такмичење I место, Републичко такмичење 6  Златних   медаља/прва места   за најбољу интерпретацију у Републици Србији. Хору старијих разреда освојено 1. Место 100/100 бодова. Диплома Музичког центра Панчево и Министарства просвете, науке и технолошког развоја за постигнуте вишегодишње резутате у музичкој педагогији ( додељује се једном током радног века ).
  3. 2016. година 15. фестивал музике за децу „Распевано пролеће Србије“ Окружно/међуокружно такмичење 1. место, Републичко такмичење 3 златне медаље/ прва места за најбољу интерперетацију у Републици  Србији, као и Лауреат 100/100 бодова. Хору старијих разреда освојено 1. место 100/100 бодова и лауреат.