Изложба „ИЗ НАШИХ ОРМАРА“

Izlozba Vilovo 1

Ученици се кроз изборни предмет народна традиција упознају са животом у прошлости људи на овим просторима. У оквиру те теме ученици четвртог разреда одељења у Вилову су припремили изложбу под називом „Из наших ормара“.

Izlozba Vilovo 4

Ученици су са великим интересовањем прикупљали старе предмете из својих али и кућа родбине и са пажњом их изложили у холу наше школе. Ту су се нашли најразличитији предмети: фотографије, пегла на жар, млинови за кафу, новчанице … Сваки предмет je обележeн и написано је оно што се о њему сазнало ( коме припада, чему је служио, одакле је донесен и сл.).

Izlozba Vilovo 5

Посебну пажњу је привукао апарат са сликама са Светске изложбе у Бриселу који је у Вилово стигао половином прошлог века. Својом лепотом су се посебно истакле ношње и деверски пешкири које су у ове крајеве донели људи који су се доселили из Републике Српске.

Izlozba Vilovo 6

Учитељица Анђелка Болманац