ОПШТИНСКА ТАКМИЧЕЊА – 2021/22. ГОД.

Школска такмичења

ХЕМИЈА

Општинско такмичење из хемије одржано је у Тителу 06. 03. 2022. године. Из наше школе су учествовала 4 ученика седмог разреда и 2 ученика осмог разреда.  Наш ученик Стефан Јелин (7-1) је освојио 1. место и пласман на окружно такмичење, а наша ученица Елена Дринић (7-2) је освојила 2. место и пласман на окружно такмичење.
Честитке Стефану, Елени и наставници Ивани Бајагић – Станојковић.

ГЕОГРАФИЈА

Општинско такмичење из географије је одржано у  Тителу 19. 03. 2022. године. Учествовало је 7 ученика седмог разреда и 8 ученика осмог разреда. Ученици наше школе су постигли следећи резултат:  ученик Стефан Јелин (7-1) је освојио 1. место и пласман на окружно такмичење, ученик Лука Петаков (8-3) је освојио 2. место и пласман на окружно такмичење, ученица Милица Боздић (8-2) је освојила 3. место.
Честитке Стефану, Луки, Милици и наставницима Гордани Шаркић и Сави Поповићу.

СРПСКИ ЈЕЗИК И КЊИЖЕВНОСТ

Општинско такмичење је одржано у Шајкашу 26. 02. 2022. Пласман наших ученика је следећи: 5. разред – Александра Тодоров – 1.место и пласман на  окружно такмичење,  Маша Сабо – 3. место, 6.разред – Јована Костић  и Милана Костић – 3. место, 7. разред –  Елена Дринић – 2. место и пласман на окружно такмичење, 8. разред – Милица Боздић – 3.  место и пласман на окружно такмичење.
Честитке ученицима и настаницама Наташи Живанчев и Јелени Влашки Радосављев.

БИОЛОГИЈА

Општинско такмичење је одржано у Тителу 10. 04. 2022. Ученици наше школе су постигли следећи резултат: Софија  Субић (5-1) је освојила 1. место  и пласман на  окружно такмичење, Теодора Лазарчев (5-2) је освојила 2. место, Јована Костић (6-3) и Милана Костић (6-3) су освојиле 1. место и пласман на  окружно такмичење, Марко Бошњак (6-1) је освојио 3. место и Тања Катић (8-4) је освојила 1. место и пласман на  окружно такмичење.
Честитке ученицима и наставицама Оливери Боздић и Бранислави Костић.

РУСКИ ЈЕЗИК

Општинско такмичење је одржано у ОШ „Исидора Секулић“, Шајкаш 06. 03. 2022. на којем се наша ученица Милица Боздић (8-2) пласирала на окружно такмичење.
Честитке Милици и наставници Милени Субић.

МАТЕМАТИКА

На општинском такмичењу из математике одржаном у недељу, 20. 2. 2022. у Шајкашу учествовало је укупно 25 ученика наше школе. Такмичење је спроведено по свим прописима. Ученици су показали завидан ниво знања а посебно четворо ученика који су се пласирали на окружно такмичење – Стефан Јелин, Елена Дринић (7. разред) и Мартин Ковач и Вила Маринков.

„МИСЛИША“

Наша школа се у марту сваке године придружује школама које учествују на математичком такмичењу Мислиша па је тако било и ове године када се пријавило 104 ученика од другог до осмог разреда. Највише поена на нивоу наше школе а свако у свом разреду су имали:

• други разред: Чавић Ђорђе (званична похвала), Галић Дуња, Кодру Лана
  • трећи разред: Темеринац Јана (званична похвала), Марјановић Никола, Бобојчек Филип
  • четврти разред: Рошуљ Софија, Губич Никодина, Савић Матеја
  • пети разред: Васић Огњен, Франк Ото, Прокин Катарина
  • шести разред: Халас Анабела, Шанко Немања, Митрић Марија
  • седми разред: Јелин Стефан, Дринић Елена, Матић Јован
  • осми разред: Смедеревац Милош, Којић Ленка, Дондур Марко

ЕНГЛЕСКИ ЈЕЗИК

Општинско такмичење је одржано у ОШ „Исидора Секулић“, Шајкаш, 05. 03. 2022. Ученица Милица Боздић (8-2) је освојила 3. место  и пласман на окружно такмичење.
Честитке Милици и наставници Јасминки Бакић.

ТЕХНИКА И ТЕХНОЛОГИЈА

У организацији Друштва педагога техничке културе Србије, 11.03.2022.године одржано је Општинско такмичење из предмета техника и технологија. Домаћин такмичења је била наша школа. Учешће у такмичењу узели су и ученици из ОШ“Исидора Секулић“ из Шајкаша. Наши ученици су остварили следеће резултате: 2. место – Јован Ћирић (7-3),  2. место –  Милан Рошуљ (8-2) и 3. место – Невена Барјактаров (8-1).
Честитке ученицима и наставницама.

ЛИКОВНА КУЛТУРА

Мали Пјер“ – такмичење за најбољу дечију карикатуру, одржано је 25. 03. 2022. год. у ОШ „С. Милетић“ у Тителу.
У првој категорији, од 1. до 4. разреда ученици су остварили следећи пласман:
1. место: Станић Сандра (4-4, Лок) и Душан Никшић (4-2, Тител),
2. место: Душан Дринић (4-2, Тител),
3. место: Јелена Барјактаров (4-2, Тител).
У другој категорији, од 5. до 8. разреда пласман је следећи:
1. место: Теодора Ћирић (6-4, Лок) и Катарина Прокин (5-1, Тител),
2. место:  Невена Барјактаров (8-1, Тител) и Лука Петаков (8-3, Лок),
3. место: Роберт Мехмети (8-1, Тител), Теодора Лазарћев (5-2, Тител) и  Марија Обренов (6-5, Гардиновци).
Честитке ученицима, учитељима и наставници Светлани Ђурђевић.

Ликовни конкурс „Крв живот значи“ – ученици су освојили следећи пласман: 0д 1. до 4. разреда:
1. место: Винко Вељко (3-5, Гардиновци)
2. место: Крстић Урош (2-5, Гардиновци)
3. место: Леона Бошњак (4-1, Тител), Анамарија Симић (4-1, Тител).
Од 5. до 8. разреда:
1. место: Марија Обренов (6-5, Гардиновци)
2. место: Исидора Секулић (7-3, Лок), Хелена Шер (5-2, Тител)
3. место: Мира Филиповић (7-4, Гардиновци), Боривоје Марковић (7-4, Гардиновци).
Честитке ученицима, учитељима и наставници Светлани Ђурђевић.

СМОТРА РЕЦИТАТОРА

Општинска смотра рецитатора је одржана у Жабљу, 22. 03. 2022. Наша општина је имала 3 представника. Сви су били из ИО Лок. Прво место је освојила Анђела Џамбас (7-3) и пласирала се на Зонску смотру у Бач.

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.