ПОСЕТА ДОМУ ЗДРАВЉА

Dom_zdravlja_2

Око 25 ученика наше школе је у петак 30.05.2014. посетило Дом здравља у Тителу. Посета је организована у оквиру програма професионална оријентација. Циљ  посете је да у реалном окружењу ученици упознају одређену професију и стекну увид у њене специфичности. У овом случају, манифестација је била посвећена пре свега дечацима како би се упознали са занимањима за која се чешће опредељују особе женског пола и како би на конкретном примеру добили информације  и утиске од мушкарца који тај посао обавља. Један од лекара Дома здравља одржао је инспиративну презентацију нашим ученицима (и то из аспекта доктора и из аспекта медицинског техничара).

Dom_zdravlja_1

Након презентације ученици су били у прилици да обиђу цео Дом здравља и на тај начин добију информације о читавој групи професија из области медицине.