Вања Удовичић у посети ОШ „Светозар Милетић“

Министар омладине и спорта, Вања Удовичић је посетио Општину Тител и са општинским челницима је обишао и ОШ „Светозар Милетић“. Испред колектива школе Удовичића је поздравио директор, мр Петар Којић.  Бројни ученици и њихови наставници имали су прилике да поразговарају са министром који им је врло непосредно прилазио и интересовао се о условима за рад.  Министра је ученик другог разреда симболично одликовао златном медаљом, коју је овом приликом омогућио директор школе мр Петар Којић. У оквиру ове значајне посете стављен је акценат на подизање нивоа физичке активности ученика као и на важност спорта у школама. Удовичић је школи донирао спортску опрему и у разговору са директором распитао се о осталим неопходностима које школи недостају. Министар је видно расположен обишао школу, фискултурну салу и спортске терене и није крио да је пријатно изненађен и врло задовољан топлим дочеком на који је наишао.

Општина Тител и ОШ „Светозар Милетић“ су заједничком организацијом овог важног догађаја поново показале пре свега да је неговање културе фер плеја и спортског понашања као и толеранција и сарадња оно што краси варошицу поред Тисе.

Јасна Радановић, библиотекар