Зимска креативна радионица

Дана 23.01.2015. у нашој школи је организована радионица под називом „Зимска креативна радионица“ која је требало да обележи ове зимске дане.

Организатори су били наставница задужена за рад са децом са посебним васпитно – образовним потребама, Владислава Дукић и учитељица Биљана Блажевић.

Циљ радионице је био естетско – практични. Ученици, пре свега они којима је потребан прилагођен приступ током рада исказали су себе и  своје способности на овом плану, кроз успешно овладавање одређеним  вештинама рада на различитим  материјалима, применом различитих техника рада.

Један од циљева је промовисање националне културе и њених материјалних и духовних вредности, као и поштовање традиције.

Ова радионица је била од значаја и за лично усавршавање ученика, развијање њихове манипулативне спретности и способности, комбинаторских способности, мотивације за рад и осамостављивање као социјализацију.

Радови су изложени у школској библиотеци и могу се погледати од  26. – 30.01. 2015. године.