13. ФЕСТИВАЛ МУЗИКЕ ЗА ДЕЦУ „Распевано пролеће Србије“

У суботу, 10. маја 2014. одржано је „Распевано пролеће Србије“ , такмичење са којег су се победници директно пласирали на републички ниво овог музичког фестивала за децу.

Ученици су извели шеснаест композиција које су прошле озбиљну селекцију и дуготрајно увежбавање у току школске године под вођством Ивана Ковачевића, професора музичке културе.

Хор

Оркестром Музичког центра Панчево и хором ОШ „ Светозар Милетић“ из Титела дириговао је професор Ковачевић, док је жири на челу са професором Мирославом Петров-републичким просветним саветником и члановима професором Борисом Матијевићем, идејним творцем и уметничким директором Фестивала и Милицом Павловић, професором музичке културе из Новог Сада, пажљиво пратио дешавања на позорници .

O

Након одслушаних свих 16 композиција, жири се повукао и после краћег усаглашавања донео је следеће одлуке:

Треће место освојили су:

• Теодора Ђаковић,
  • Теодора Буљин,
  • Бојана Братић

Друго место освојили су:

• Јована Боричић,
  • Милана Суботић,
  • Милица Кизић

Прво место и пласман на републичко тамичење освојиле су:

• Илијана Павловић,
  • Јована Ћурувија,
  • Тамара Чорто.

Јована

O

Фестивал «Распевано пролеће Србије» подржава Министарство просвете, науке и технолошког развоја, а прошле године у Тителу је одржан и републички ниво фестивала, захваљујући успесима наших ђака у претходном периоду. Одржавање фестивала у Тителу подржала је локална самоуправа, а жири је имао само речи хвале за организацију.

Ученици су задовољни досадашњим успесима, али се надају и резултатима на вишем рангу такмичења.