НОВОГОДИШЊИ ВАШАР У МАТИЧНОЈ ШКОЛИ

Презентација пројекта „У сусрет новогодишњим празницима“ и продајна изложба ученичких радова одржана је у два термина: у петак 17. децембра од 17.30 до 19.часова и у четвртак 22. децембра 2022. године у холу матичне школе од 12 до 13 часова.
У петак су своје радове настале на радионицама редовне, додатне наставе и на часовима новинарске секције ученика седмог и осмог разреда у току читавих месец и по дана. Радионице је осмислила и реализовала наставница српског језика и књижевности Јелена Влашки Радосављев, а учешће у раду узели су и многи наставници, како у матичној школи, тако и у издвојеним одељењима. Међу најкреативнијим су били наставници математике, Александра Колак и Мирјана Радишић, наставница физике Ана Карпић, наставница руског језика Милена Субић, наставница музичке културе Светлана Грујић, наставници разредне наставе Слађана Петровић-Бошњак и Бранислав Бркић, педагошкиња наше школе Снежана Радић, Бранислава Станковић (испред ученичке задруге „Зврк“) и моја маленкост. Ученици су се врло радо и у великом броју прикључивали овим радионицама и својом креативношћу учинили рад лаким, ефикасним и пре свега, занимљивим. Идеје су се рађале једна за другом, а продукти нашег рада украсили су све учионице и ходнике школе, а боравак у школи уочи празника и после, учинили далеко лепшим, свечанијим и пријатнијим. Једна од важних вредности ових радионица јесте у томе што су деца схватила да њихови радови имају и конкретну новчану вредност јер је изложба радова имала и продајни карактер, а посетиоци су имали прилику да купе уникатне дечје радове и њима украсе свој празнични дом.

Јелена Влашки Радосављев