Обележен Међународни Дан матерњег језика

21. фебруара се обележава Међународни дан матерњег језика. Ученици виших разреда школе у Тителу,Локу и Гардиновцима на часовима српског језика и књижевности показали су шта је за њих матерњи језик и каква богатства он нуди. У креативној и подстицајној атмосфери,кроз разговор и групни рад подсетили смо се порекла нашег језика и језика националних мањина.

Закључили смо да језик није само оруђе за комуникацију с другима, него је и наш пут до себе. На језику сањамо и стварамо другачију, жељену стварност у оној уметности која почива на речима, књижевности пре свих, с круном највише манифестације сваког језика у песништву. Међутим, матерњи језик је још више од тога – како и име каже – наша спона с љубављу и негом без које не бисмо могли преживети, оном мајчинском.

Наташа Живанчев,
наставник српског језика и књижевности