ПЕСНИЧКА ШТАФЕТА

У понедељак 11.05.2015. године ОШ „Светозар Милетић“, отворила је песничке двери 41. Песничкој штафети, а у Тителу 20-тој по реду. Ове године домаћин Песничке штафете био је песник Љубивој Ршумовић.

Уз реч в.д. директора Војислава Ђурђевца и реч песника уприличен је пригодан програм у чијем центру је био такмичарски део, где су ученици наше школе, „млади песници“ читали своје стихове. У Тителу је учествовало 47 ученика, у Локу 33, а у Гардиновцима 20 ученика.

Пласман на учешће на Завршној свечаности у Зрењанину остварили су следећи ученици:
• Из Вилова Зорана Лазарчев III3,
• Из Титела Милица Михајловић IV2, Николина Пуач VI2,
• Из Лока Дарко Павлов II4, Ана Илеш III4 и Филип Даниловић VII3,
• Из Гардиноваца Нада Галић II5 и Љиљана Галић V5.

На Завршној свечаности у Зрењанину 15.05.2015. год. ученик Дарко Павлов II4 из Лока, освојио је III место са песмом „Врабац“.

Врабац

На једној грани
стоји певач мали
и пева чив, чив, чив
ја сам врабац сив.

Мали сам и сив
и нико ми није крив.
Купам се у барицама
да будем леп врабицама.

Дарко Павлов II4, Лок

Ученици су и ове године били маштовити и надахнути. Желимо им да напишу још пуно лепих стихова и да догодине буду још успешнији.

Милена Субић