Распевано пролеће

Школска такмичења

ЂАЦИ ИЗ ТИТЕЛА ОПЕТ УСПЕШНИ НА  „РАСПЕВАНОМ ПРОЛЕЋУ СРБИЈЕ“!

Панчево, 7. јуна 2014. г одине

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ученици основне школе „Светозар Милетић“ из Титела већ неколико година за редом постижу успехе на Фестивалу музике за децу „Распевано пролеће Србије“. Овумузичку манифестацију већ тринаест година проводи Музички центар Панчево уз подршку Министарства просвете, науке и технолошког развоја Србије .Број тринаест ове године био је срећан за двадесетчетири солиста који су на финалу у Панчеву извели двадесет и две композиције настале у периоду измећу два фестивала.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Пет ученица ОШ „Светозар Милетић“ из Титела имало је част да буду победнице овогодишњег фестивала, које су освојиле златне медаље и прва места за најбољу интерпретацију песама у Републици Србији.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Њиховом наставнику је уручена диплома и златна медаља за постигнуте вишегодишње изузетне резултате у музичкој педагогији.

То су:

• Тамара Чорто која је извела композицију „Сова, маца и миш“,
  • Јована Боричић и Милица Кизић које су извеле дуетску песму „Милица“,
  • Илијана Павловић која је отпевала песму „Ружа у грудима“ и
  • Јована Ћурувија која је певала „Ланине кикице“, песму за коју је текст и музику написао Иван Ковачевић, професор музичке културе у ОШ „Светозар Милетић“ у Тителу.