РАЗУМЕМО СЕ

Школа, то је установа чији је основни задатак пренети знање на младе људе. Школа је колевка знања и место упознавања, дружења, лепих и тешких тренутака, место гдe сваки смех, али и сваку сузу поделиш са пријатељима; место прве симпатије и прве љубави, прве поруке за дан заљубљених, место на ком ћете увек учити, одрастати и формирати себе, бити пријатељ, помагати другима, волети и бити вољени. Верујем да бисмо се сви сложили са горе изнесеним мислима које је записала наша колегиница Јелена Врсајковић осврћући се на свеопшту улогу школе у васпитању, образовању и одрастању. У том светлу смо и започели ову школску годину надајући се да ће опуштена атмосфера, којој је допринела тематска недеља са наставом радионичарског типа, мотивисати наше ученике да се окрену дружењу и заједништву, сарадњи и солидарности, поштујући права сваког детета на различитост. Следећи смернице дате од стране Министарства просвете наставници разредне и предметне наставе одабрали су теме за сваки наставни дан у недељи од 4. до 8. септембра. Наставници разредне наставе обрађивали су теме : Ја волим и поштујем себе и друге; Ми смо деца једног света; Речник осећања; У туђим ципелама; Богатство различитости. Наставници предметне наставе определили су се за следеће теме: Моја школа је моја друга кућа, Шта осећаш желим да знам, Шта могу да учиним за тебе, Ми смо деца једног света, Богатство различитости. Деца су активно учествовала, уживала. Кроз песму, игру, илустрацију изражавали су своју креативност, идеје, међусобно сарађивали и дружили се. Уживали смо и ми, учитељи и наставници. Било је задовољство посматрати ,,мале људе, које ми зовемо деца“ како се заједно и без устручавања играју, говоре о својим осећањима, како се труде да разумеју, да поделе, да прихвате све оне различитости и новине са којима се свакодневно суочавају. Опуштајућа и подстицајна атмосфера подстакла је децу да створе веома креативне и оригиналне радове које вам са радошћу и поносом представљамо. Сигурни смо да ће људске вредности које стално истичемо током школовања допринети да наши ђаци израсту у часне , вредне и поштене људе. То је наш циљ! То је наша мисија!
Снежана Радић, педагог школе