„Ускликнимо с љубављу“

Данас је празник свесрпског живља, било да је у отаџбини, било да је расут по свету. Данас се орило „Ускликнимо с љубављу“ у свим школама на приредбама које су деца са својим наставницима и учитељима реализовала. У нашој школи акценат је стављен на Савину СВЕТОСТ И СВЕТЛОСТ, на његову жељу да шири знање, али и вољу да мири, спаја, учи неуке о пореклу и праштању. Јер није само име Савино свето, његова узвишеност огледа се у свему што је радио и мислио, у сваком кораку који је чинио јер је сваки имао неки виши циљ усмерен ка добробити српског народа. Био је толико испред свог времена да је још тада, у 13. веку, видео којим ћемо путем ићи и са којим препрекама и искушењима сусрести. Зато је он ту, бди над нама, чува нас и оплемењује као људе, као народ. Знамо да никад нисмо сами и да ће његова мисао и његово дело занавек осветљавати сваки мрак на који наиђемо. Зато га славимо! Зато га уздижемо! Зато му кличемо! Срећна школска слава – Свети Сава!

Наташа Живанчев,
наставник српског језика и књижевности