Велики успех ученика ОШ „С. Милетић“ из Лока на 13. међународном литерарном конкурсу „Матерња мелодија и образовање“

У среду, 28.јуна 2017. године у Високој школи струковних студија за васпитаче у Новом Саду, додељене су дипломе и похвале на 13. међународном литерарном конкурсу ,,Матерња мелодија и образовање“, која је одржана у организацији Пријатеља деце Војводине. Учествовала су ученици основних и средњих школа из Србије, Босне и Херцеговине  и Русије.

У великој конкуренцији, ученици наше школе остварили су запажене резултате, једно друго и два терћа места. Ученик трећег разреда Лука Петаков, трећу годину за редом осваја награде на овом конкурсу, а ове године освојио је друго место за песму „Мој деда“ и треће место за бајку “Чудно телепортовање принцезе Нађе“. Ученица осмог разреда Вишња Врањо освојила је треће место за песму “Другарство“. И ове као и многих претходних година захвалницу за свој рад добила је наставница српског језика из Лока мр Јасмина Пешић Петаков. На овом скупу говорио је председник Пријатеља деце Војводине, проф. др Исидор Граорац и члан жирија на литреарном конкурсу. Награђени су поред диплома добили и књиге у којима су сви награђени радови са 13. конкурса.

мр Јасмина Пешић Петаков