22. СМОТРА ЋИРИЛИЧКЕ ПИСМЕНОСТИ

У петак, 24. маја на Дан Светих Ћирила и Методија, одржана је 22. Смотра ћириличке писмености, чији је мото „Читај лепо пиши“. У галерији Народне библиотеке „Стојан Трумић“ Тител, окупио се велики број стваралаца и љубитеља ћирилице. На улазу у галерију посетиоце је дочекала изложба најбољих калиграфских радова, чији су аутори ученици основних и средњих школа, из Србије и Републике Српске. На конкурсу за најбољи школски писмени задатак учествовали су ученици са својим писменим задацима, које су писали у школској 2023/24. години. Писало се на: српском, бугарском, македонском, руском, русинском и украјинском језику. Бирао се најбољи писмени задатак и најлепши рукопис. Ћириличка калиграфија подељена је у више категорија: брзопис, традиционално писмо, калиграфија, ликовна креација, монограм, иницијал и слоган.

Награђени су следећи ученици наше школе и њихови ментори: Школски писмени задатак-српски језик Млађи узраст(3-4. разред) 1. место: Милица Ђукић, ОШ ,,Светозар Милетић“ Вилово, учитељица Светлаана Лозанов; Средњи узраст (5-6. разред) 3. место Клара Халас, ОШ ,,Светозар Милетић“ Лок, наставница српског језика Јасмина Пешић-Петаков; Ћириличка калиграфија Ликовна креација – Млађи узраст (1-4. разред) 3.место, Лена Антић, ОШ ,,Светозар Милетић“ Гардиновци, учитељица Татјана Рудан, Монограм – Старији узраст (5-8. разред) 1. место, Милана Костић ОШ ,,Светозар Милетић“ Тител, наставница ликовне културе Светлана Ђурђевић, 1. место, Јована Костић ОШ ,,Светозар Милетић“ Тител, наставница ликовне културе Светлана Ђурђевић. Честитамо свим награђеним ученицима и менторима.