Безбедност деце на интернету

У понедељак  24. 02.2020. године у холу Основне школе „Светозар Милетић“ у Тителу одржана су два предавања Игора Јурића на тему „Безбедност деце на интернету“. Првом предавању присустовало је 230 ученика шестог, седмог и осмог разреда, из матичне школе и издвојених одељења у Локу и Гардиновцима са својим одељењским старешинама. Ученици су пажљиво слушали које их све опасности вребају са интернета, како да се заштите и коме да се обрате уколико имају било какав проблем.

Другом предавању, које је било намењено одраслима, присуствовало је 160 родитеља, наставника и радника школе. Сви су не трепћући гледали кратке филмове снимљене по истинитим причама и догађајима и остали запањени чињеницом колико заправо мало знају о предаторима са интернета и начинима на које могу да заштите своју децу. Потресна исповест Игора Јурића о нестанку и трагичној смрти његове ћерке Тијане никог није оставила равнодушним и сви смо се на крају запитали шта можемо учинити да нам деца буду безбеднија на друштвеним мрежама и у реалном животу.