Дечја недеља у ИО Вилово

Дечја недеља посвећена је унапређивању подстицајног, здравог и безбедног окружења у којем деца могу развијати своје потенцијале. Ови циљеви се остварују непрестаним залагањем за заштиту, унапређење и промоцију дечјих права у нашем друштву. Ове године посебан важност посвећује се развоју емпатије, вршњачке и међугенерацијске солидарности и даљој изградњи сигурног друштвеног окружења. Ове године Дечја недеља обележена је под слоганом ,,Велико срце деце Србије“

Ученици издвојеног одељења школе у Вилову током целе недеље имали су низ активности у којима су уживали. Првог дана, након отварања Дечје недеље и разговора о дечјим правима и обавезама, ученици су имали могућност да погледају позоришну представу ,,Капетан и морско чудо“ у изведби Позоришта из кофера из Новог Сада. Другог дана дечје недеље акценат у раду стављен је на породицу као темељ друштва, а ученици су на основу тога радили ликовне радове на тему ,,Моја породица“ Трећег дана Дечје недеље ученици су од јесењих плодова правили играчке. Тема радионице је била ,,Јесења играоница“ . У царству маште, уз помоћ јесењих плодова настале су прелепе формуле, слонићи, необични човечуљци, јежићи, гусенице….. Након тога, у холу школе, направили смо изложбу ликовних радова и играчака. Четвртог дана Дечје недеље, на опште одушевљење свих ученика, био је спортски дан. Тога дана ученици су се такмичили у разним штафетним играма, а био је и међуразредни турнир у игри ,,Између две ватре“ Последњег дана Дечје недеље ученици I, II и IV разреда припремили су предиван програм за своје другаре прваке и на тај начин им пожелели добродошлицу у Дечји савез. Сви ученици су се за крај почастили слаткишима које је припремила управа школе.

Снежана Радић, педагог