„МАЛИ ПЈЕР“ У ТИТЕЛУ

Крајем последње недеље марта 2017. године, у ОШ „Светозар Милетић“ у Тителу проведено је окружно такмичење  за најбољу дечју карикатуру, под називом „Мали Пјер“. Ово такмичење  постало је традиционално, а расписују га Министарство просвете, науке и технолошког развоја и Пријатељи деце Србије. Такмичење има 4 нивоа; школски, општински, окружни и републички. ОШ „Светозар Милетић“ Тител је  већ другу годину заредом  организатор на овом нивоу, захваљујући директору школе мр Петру Којићу и наставнику ликовне културе Стеви Диклићу. Део заслуга такође припада наставницима и учитељима: Браниславу Бркићу, Светлани Ђурђевић, Слађани Петровић-Бошњак, Мирослави Цветковић и Оливери Момиров. Осим ученика из Титела, Лока и Гардиноваца, награде и пласман на републички ниво такмичења остварили су и ученици из ОШ „Јован Грчић Миленко“ из Беочина.  Лепотом и идејом издвајају се радови Огњена Ђурђевића, Маше Иванов, Aлександра Жилића и Владе Панића из Титела, Лидије Секулић, Марије Топаловић и Вишње Врањо из Лока, Љиљане Галић и Милана Сремца из Гардиноваца, као и радови Исидоре Шкорић и Саре Радаковић из Беочина. Такмичари су подељени у две групе: ученици I-IV разреда и V-VIII разреда. Могуће је у рангу имати више равноправних првих, других и трећих места за радове који освоје исти број бодова. Такмичар може да освоји највише 25 бодова који се додељују за оригиналност и духовитост, креативност, визуелну и ликовну целовитост, атмосферу и поруку карикатуре.

Стево Диклић