Наша Маша освојила прву награду на ликовном конкурсу у Македонији

Маша Иванов, ученица 8. разреда ОШ „Светозар Милетић“ из Титела, освојила је прву награду на Међународној дечјој ликовној изложби у Скопљу у Македонији.  Већ 42 године, поводом 13. новембра – Дана ослобођења Скопља, изложбу организује град Скопље, Дечји ликовни центар и Удружење ликовних педагога Скопља. Како је наведено у каталогу изложбе, на овој манифестацији  током 42 постојања учествовала су деца из већег дела Европе, Азије и Америке, а тако је било и ове године. На конкурсу могу да учествују деца и омладина старости од 4-20 година, а теме су из свакодневног живота. Маша је награду освојила у веома јакој конкуренцији у којој су учествовала деца из Македоније, Србије, Црне Гора, Бугарске, Босне и Херцеговине, Чешке, Велике Британија и других земаља, што додаје вредност њеном успеху. Стево Диклић, Машин наставник ликовне културе, каже да је она одлична ученица, тиха и скромна девојчица која редовно и темељно извршава своје обавезе, веома је педантна и склона прецизном приказу детаља. Вест о успеху примила је мирно, али је са смешком у очима рекла да ће јој то улепшати зимски распуст.

Директор школе, мр Петар Којић примио је у својој канцеларији наставника Стеву Диклића и ученицу Машу Иванов и честитао им на успеху. Ово није једини успех ликовњака из ОШ „Светозар Милетић“ Тител који су постигли на такмичењима у Македонији. Ученици ове школе освојили су 2012. године два прва места на истом такмичењу, а 2013. освојили су три награде на Светосавском конкурсу у Куманову.