ОШ „Светозар Милетић“ Лок – МАЛИ ВЕЛИКИ ПЕСНИК

На управо завршеној 42. „Песничкој штафети“ коју је организовала Градска библиотека „Жарко Зрењанин“ из Зрењанина, Лука Петаков, ученик II-4  разреда из ПШ „Светозар Милетић“ Лок, освојио је трећу награду у категорији младих песника 1-4. разреда.

Klavir 2

Ова дечија манифестација окупила је ове године децу из 62 школе из средњег Баната и општина Кикинда и Тител. Жири на челу са Дејаном Алексићем, књижевним ствараоцем млађе генерације, прегледао је око 3000 песмица, да би на завршној манифестацији у Зрењанину биле подељене награде најуспешнијима.Међу награђенима нашло се име Луке Петакова, ученика другог разреда из Лока. Тако је настављено дугогодишње успешно представљање талентоване деце из општине Тител, а Лука је овога пута осветлао образ своје школе и малог места Лок у којем живи око 1200 становника.

Награде су биле заиста богате и привлачне, па се поред дипломе и књига нашао леп и моћан таблет, сан сваког дечака и девојчице и подстрек за будуће „Песничке штафете“.

Klavir 1

Клавир

Клавир од сто лета,
у соби сад смета.
Од јуче је на тераси,
да двориште краси!

Паукови и мрави дирке дирају,
покушавају да свирају!

На клавир слетела сова,
ал никако да одсвира,
више од два тона!

Слетела и пчелица мала,
проверава да то није шала!

Клавир стари терасу краси,
а убрзо ће киша, дирке да кваси!

Лука Петаков II4

Стево Диклић