Песничка штафета“ у ОШ „Светозар Милетић“ у Тителу, Локу и Гардиновцима

У четвртак, 14. априла 2016. године  у холу ОШ „Светозар Милетић“ у Тителу, као и у подручним школама у Локу и Гардиновцима одржана је  „Песничка штафета“, дечија манифестација коју већ 42. пут организује Народна библиотека „Жарко Зрењанин“ из Зрењанина. Ове године учествовало је 60 школа из средњег Баната и Општине Тител,као и из Општине Кикинда која се прикључила тек прошле године. Ученици тителске школе су дугогодишњи успешни судионици у овој лепој манифестацији младости и талента. Сваке године Народна библиотека из Зрењанина представи деци неког од њихових омиљених писаца, па су током четрдесетак минулих година пред очима бивше и садашње деце продефиловала многа значајна имена, која су нашла своје место у школској лектири и у дечијим срцима.

Ове године , по други пут у нашој школи представио се Дејан Алексић, један од најзначајнијих књижевних стваралаца млађе генерације, чија су дела преведена  на десетак светских језика, а његове песме уврштене у бројне зборнике и антологије. Њему и библиотекарима из Зрењанина, своје песме на увид је дало 32 ученика из Титела и Вилова, а победници су Љубомир Панић, ученик IV3 из ПШ Вилово , Сташа Раданов III1 из  Титела, као и Валентина Дошен, ученица VII2 из Титела. Ученици школа из Лока и Гардиноваца имали су наступе у својим местима.  Сви победници наћи ће се у великом финалу у Зрењанину, 22. априла, када ће бити изабране најбоље песме и песници.

Стево Диклић