РАДИОНИЦА „УСКРС И УСКРШЊИ ОБИЧАЈИ“

У уторак 15.04.2014. год.ученици нижих разреда из Лока дочекали су госте из Шајкаша, ученикe III-2 са учитељицом Виолетом Мишић.

Gosti iz Sajkasa

Повод за дружење била је радионоца „Ускрс и ускршњи  обичаји„ у организацији учитељице Марице Секулић, уз асистенцију учитељице Оливере Трнинић. Ученици III разреда из Шајкаша и Лока учествовали су у интерактивној радионици у којој су на креативан начин учили о ускршњим обичајима у нашим крајевима.

Uskrsnji obicaji

Након радионице ученици су посетили изложбу ускршњих јаја, коју је организовала учитељица Оливера Момиров, уз асистенцију учитељице Мирославе Цветковић. Затим су се забавили уз послужење и музику, а сви ученици домаћини добили су пригодне поклоне које су донели гости.

Izlozba

На крају су ученици одиграли пријатељску утакмицу у малом фудбалу и „између две ватре“. Како је фудбалска утакмица завршена резултатом 2:1 за госте, ученици са нестрпљењем очекују понован сусрет због реванша, али и због наставка лепог дружења.

Igra

Надамо се да ће оваква дружења постати традиција.

Учитељице: Оливера Трнинић, Оливера Момиров, Мирослава Цветковић, Марица Секулић.