С позориштем у свет бајки

Ученици Издвојеног одељења школе у Вилову, имали су прилику да погледају позоришну представу ,,Негде преко седам брда“. Представа  је  у извођењу Дечјег позоришта ,,Звездица“.  Главни лику у представи  је краљ који живи у краљевству досаде и он одлучује да оде у свет како би  пронашао  неки смисао у свом досадном, краљевском животу. Међутим, са доласком Аждаје Терезе у његово краљевство, ствари се нагло мењају. Краљ се враћа да спасе принцезу и освоји њено срце. Предстоји му борба са опасном Аждајом, која од принцезе прави пренцес крофну. На крају је Аждаја савладана, а краљ и принцеза су, као и у свакој бајци, живели срећно до краја живота. Ова представа је у драмско-луткарској форми глумачке игре и интерактивног је типа. Ученици су били одушевљени представом и препуни утисака.

Светлана Лозанов, учитељица