Савиндан у ОШ „Светозар Милетић“ Тител

Дан Светог Саве – Школска слава, прослављен је свечано у ОШ „Светозар Милетић“ у Тителу. На први поглед уобичајена вест која ће ових дана доминирати на школским сајтовима и листовима који се баве просветом и просветном проблематиком. Међутим, ове године многи су били затечени новошћу која их је затекла на самом почетку свечане приредбе. О чему се ради? Ново руководство школе на челу са новоизабраним директором мр Петром Којићем, увело је једну лепу новину, а то је „Светосавско признање“-плакета која ће, почевши од ове године, бити додељивана заслужним и успешним просветним радницима. Част да буду први добитници припала је двојици дугогодишњих радника, Мили Мркићу- наставнику математике и Стеви Диклићу – наставнику ликовне културе. Њима се придружила представница млађе генерације Далиборка Рис – школски психолог. „Светосавско признање“ додељено им је, како је наведено, за посвећеност позиву и љубав према педагошкој струци. Добитници су награђени дуготрајним аплаузом, што је био доказ да су плакете отишле у праве руке и да је „Светосавско признање“ била добра идеја.

?????

Приредби су осим ученика и наставника присуствовали бројни гости из Титела и других места, а као представник општине Тител – скуп је увеличао председник мр Драган Божић. Приредбу су режирали Наташа Живанчев и Тамара Стојшић- професори српског језика и Иван Ковачевић, професор музичке културе. Похвалу за бројне прилоге заслужују све учитељице и учитељи који су у рад са децом уложили нмого труда и стрпљења, што је и резултирало једном достојанственом и лепом приредбом која је од публике награђена спонтаним аплаузима. Лепом угођају свакако је придонела сцена коју је, као и свих ранијих година, уредио наставник ликовне културе Стево Диклић, који је био и ликовни аутор раније поменутог „Светосавског признања“.
По завршетку приредбе, ученици, наставници и гости упутили су се на закуску и дружење.