„Тителијада 2015“

Тителијадаа 2015

У  суботу 30. маја 2015. године у нашој школи одржан је завршни део „Тителитијаде“, манифестације која је окупила  интелектуалну и спортску елиту Србије . Сам назив „Тителијада“ састоји се од имена Тител и речи елита, што само за себе говори о каквом је догађају реч.Лого и плакате“Тителитијаде“ израдио је Стево Диклић, наставник ликовне културе.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

„Тителитијада“ је одржана захваљујући нашем донедавном раднику, професору Здравку Гаговићу који је као председник шаховског клуба „Тител“  вредно прикупљао новац од бројних спонзора да би у Тител довео врхунске бивше и садашње спортисте и проверене интелектуалце- академике, декане и докторе наука.Сви они представљени су у холу наше школе после приредбе, коју су уз помоћ својих наставника, приредили наши ученици. По завршетку приредбе ученици су одиграли кошаркашку утакмицу,а шаховски велемајстор Бранко Дамљановић одиграо је симултанку на 18 табли и забележио 13 победа и пет ремија. Важно је да наши ученици буду у прилици да се сусретну са људима који су постигли врхунске домете својим радом и талентом, да у њима виде узоре и да крену у живот исправним путем.