ДЕЧЈА НЕДЕЉА

ДЕЧЈА    НЕДЕЉА
03.10.2016-09.10.2016.

„НЕЋУ ДА БРИГАМ ХОЋУ ДА СЕ ИГРАМ“

necu-da-brigam-hocu-da-se-igram

03.10.2016.- Понедељак

– Посета „Тителском брегу“ уз прилагођене активности:

– 09:00 –  1. и 2. разред  -доња школа

– 10:00 – 1. и 2. разред – горња школа

– 11:00 – 3.и 4. разред – горња школа

– 12:00- 3. и 4. разред – доња школа

04.10.2016.- Уторак

– „ПЕЂОЛИНО“    у 10:00 у сали биоскопа у Тителу   (све школе и вртићи- превоз  ће бити организован)

05.10.2016. –Среда

Одлазак у библиотеку“Стојан Трумић“   (1. Разреди)

– 11:00 – Доња школа ( I1 , I2)

– 11:30 – Горња школа (I3)

06.10.2016.- Четвртак

– Председник општине  долази у школе

07.10.2016.-Петак

Представа коју организује  Средња школа

Тител (горња и доња школа)       – 09:00 часова

Приредба поводом пријема првака у Дечји савез – 10:00

ДЕЧЈА НЕДЕЉА У ОШ „СВЕТОЗАР МИЛЕТИЋ“ ТИТЕЛ
ПЕЂОЛИНО И БОМБОНЕ ЗА КРАЈ

Ове године у ОШ „Светозар Милетић“ у Тителу, као и у подручним школама у Локу, Гардиновцима и Вилову, богато је обележена и прослављена Дечја недеља. Мото овогодишње Дечје недеље био је: „Нећу да бригам, хоћу да се играм“! Обавезни школски програм био је обогаћен и освежен бројним активностима које су имале за циљ да се деца што боље упознају и да се шта више друже са другом децом и на тај начин да бар накратко да забораве своје „другаре“ мобилне телефоне и компјутере. Свакако, један од најважнијих задатака Дечје недеље, био је и да деца осете своју важност у свету одраслих и љубав и пажњу коју им посвећују њихови родитељи, учитељи и целокупна друштвена заједница.Понедељак је почео посетом „Тителском брегу“, јавном предузећу које има за циљ обнову, заштиту и унапређење природних и културних заштићених добара на територији општине Тител, као и добара од општег интереса. Уторак је био резервисан за Предрага Вуковића -Пеђолина, познатог забављача и водитеља емисија за децу. Биоскоска сала је била препуна раздрагане деце из Титела, Вилова, Лока и Гардиноваца, а Пеђолино је био инспирисан оволиком посетом, па је програм био весео, течан и надахнут. У среду су деца посетила Народну библиотеку „Стојан Трумић“, где су се запослени трудили да придобију нове читаоце.У петак гости основне школе су били ученици СТШ „Милева Марић“ који су извели пригодан програм прилагођен узрасту млађе деце, а после тога следила је приредба поводом пријема првака у Дечји савез, коју су ученици нижих разреда приредили за своје другаре. Приредба је завршила поделом слатких бомбона, које су се по интересовању приближиле наступу непревазиђеног Пеђолина.

Важно је напоменути да су организатори овогодишњег програма Дечје недеље биле учитељице Биљана Трнинић и Слађана Петровић Бошњак уз добру сарадњу осталих колега. У подручним школама део програма био je прилагођен постојећим условима, али је био занимљив јер је урађен са много труда и љубави.

Стево Диклић