11. MEЂУНАРОДНИ ЛИТЕРАРНИ КОНКУРС ,,МАТЕРЊА МЕЛОДИЈА И ОБРАЗОВАЊЕ“

fotografija0056

На 11. Међународном литерарном и ликовном конкурсу за предшколску,основношколску и средњошколску децу,,Матерња мелодија и образовање“, као и претходних година учествовала су деца из ОШ,, Светозар Милетић“ из Лока. Овај међународни конкурс је у организацији ,,Пријатеља деце Војводине“, чији је председник проф. др Исидор Граорац, професор Високе струковне школе за образовање васпитача у Новом Саду. Председник жирија је као и ранијих година, чувени песник, Перо Зубац. Конкурс је реализован уз подршку Покрајинског секретаријата за здравство, социјалну политику и демографију. Укупно је на конкурс стигло 667 радова, а од тога 71 рад су написали ученици из Лока, што нас чини апсолутним победницима по броју послатих радова. Радове на конкурс су послали ученици из: Војводине, Србије, са Косова и Метохије, из Републике Српске и Црне Горе. Шест наших ученика је добило награде. Ученици основних школа су подељени у две категорије: од првог до петог разреда, у овој категорији су награђени Лука Петаков I4, 3. место за песму ,,Пролеће“ и Немања Калаковић V4, 3. место за песму ,, Мој ујак“. У другој категорији од шестог до осмог разреда награђени су следећи ученици: Љубица Џамбас VI3, 2.место за песму ,,Умем да волим“, Сања Максимовић VI3, 3. место за песму ,,Мој тата“, а похваљени су Александара Бурка VII3, за пему ,,О чему месец сања“ и Филип Даниловић VII3, за пему ,,Љубав…“. И ове године, наставница српског језика, мр Јасмина Пешић-Петаков је међу награђеним наставницима на литерарном конкурсу. Ученицима су 28. јуна 2015. године уз пригодан програм уручене дипломе, захвалнице и књиге са објављеним радовима на Високојструковној школи за образовање васпитача у Новом Саду.

Надамо се да ће ученици из Лока бити наредне године још успешнији.

мр Јасмина Пешић-Петаков,

наставница српског језика