МАРИЈА ФРАНК ОСВОЈИЛА 3. МЕСТО НА ,,ПЕСНИЧКОЈ ШТАФЕТИ“

Протеклих дана одржана је 46. ,,Песничка штафета“ у организацији ГНБ,, Жарко Зрењанин“ из Зрењанина. Ово је била необична штафета, јер је одржана у специфичним околностима, изазаваним пандемијом корона вируса, те је  одржана је у септембру уместо у мају. Мали број учесника могао је да се дружи са песникињом  Елизабетом Георгијев из Димитровграда.

На конкурс је стигло 412 песама из 44 школе и то из: Средњег Баната, Општине Кикинда и Општине  Тител. У полуфинале ушло је 88 песама младих песника. Полуфинале се одржавало 5-8.10.2020. године у просторијама библиотеке. Основну Школу ,,Светозар Милетић“ представљали су ученици из Вилова: Виктор Вукотић, 2-3, са песмом ,,Мајка“, Радмила Ђурић, 3-3, са песмом ,,Мој тата“ и ученици из Лока: Дарко Цуцић, 4-4, са песмом ,,Корона“ и Марија Франк, 6-3, са песмом ,,Дека пецарош“. На завршној свечаности, која је одржана 9.10.2020. на платоу испред ГНБ у Зрењанину, Марија Франк ученица 6-3, из Лока, освојила је 3. место. Своју песму ,,Дека пецарош“ читала је пред публиком и гостујућом песникињом. Поред дипломе Марија је освојила и вредне награде. Нагласили бисмо да је ово  био само један у низу успеха ученика наше школе на ,,Песничкој штафети“.

Са нестрпљењем чекамо 47. ,,Песничку штафету“ и надамо се новим успесима.