ПЕСНИЧКА ШТАФЕТА

Песничка штафета 2023 први пут је одржана у јесењем термину, у току септембра 2023. године. Домаћин Песничке штафете била је књижевница Јасминка Петровић, омиљена међу децом и одраслима, а њене књиге су годинама међу најчитанијим. По њеном роману „Лето када сам научила да летим“ снимљен је и филм, који смо са задовољством гледали. Овог пута Јасминка Петровић је представила своју нову књигу „Прича о песми“, а наши ђаци су представили своје стихове и своје прве песме. Најуспешнији су били Лена Стојановић (3-1) у млађем узрасту и Владимир Рошул (8-3) међу старијим ученицима. Они су, заједно са осталим представницима наше школе из издвојених одељења, присуствовали завршној свечаности Песничке штафете 2023 одржаној у Културном центру у Зрењанину. Овог пута промакле су нам главне награде – бицикл, али смо се веома лепо провели слушајући своје другаре и њихове песме. Надамо се да ћемо наредне године написати још лепше стихове.

Јелена Влашки Радосављев