Реновирање наше школе се наставља…

Нова школска година у ОШ „Светозар Милетић“, Тител започела је са радошћу деце и родитеља када су добили вест да неће бити гашења нити спајања одељења и да ученици из издвојених одељења Лока и Гардиноваца неће морати да путују у Тител, него ће као и до сада своје основно образовање стицати у својим местима. Ову радосну вест употпунило је комплетно реновирање школа ИО Лок, ИО Гардиновци, ИО Вилово као и ИО Горња школа којe је започето летос. Комплетну финансијску подршку пружили су Покрајински секретаријат за образовање, прописе, управу и националне мањине-националне заједнице и локална самоуправа општине Тител на челу са председником општине мр Божић Драганом.

Сада преостаје најобимнији посао а то је комплетно реновирање Матичне школе у Тителу. Финансирање комплетног пројекта пружила је локална самоуправа општине Тител, а подржало Министарство за јавна улагања кроз финансирање реконструкције комплетног објекта за наредну буџетску 2024. годину. Све потребне дозволе за овако обиман подухват исходоване су од стране локалне самоуправе. Министарство просвете, Покрајински секретаријат за образовање и локална самоуправа велика су подршка нашој школи, а томе сведочи и чињеница колико је средстава издвојено да би се побољшали услови за ђаке и наставни кадар. Залагањем директора школе мр Петра Којића, ученика, наставника и учитеља као и родитеља који су својим доприносом такође оплеменили простор школе учинили смо школу бољим и веселијим местом за све нас.

Снежана Радић, педагог школе