Велики успех ученика ОШ „Светозар Милетић“ из Лока

Песме ученика ОШ „Светозар Милетић“ из Лока објављене су у „Зборнику књижевног стваралаштва младих Србије и дијаспоре“, чији је приређивач Братислав Голић, а издавач Културно-издавачки центар  „Српска кућа“ из Пожаревца.  У Зборнику је објављена 131 песма деце из Србије и дијаспоре.  На адресу  „Српске куће“ пристигло је преко 10 000 песама, а ученици из Лока, њих  шест, уврштено су са својим песмама у Зборник. Објављене су следеће песме: „Дека пецарош“,  Марије Франк ученице 3. разреда, „Чаробна ноћ“ , Маје Илеш, „Клавир“, Луке Петакова, ученика 4. разреда, „Звони звонце“, Николе Радосављева, „Крв живот значи“, Стефана Цуцића, ученика 7. разреда и „Молитва за моју породицу“, Немање Калаковића, ученика 8. разреда.

И овај пут у припреми и одабиру песама учествовала је наставница српског језика мр Јасмина Пешић -Петаков. Ово је само  још један у низу успех младих песника из Лока.  Желимо да и даље пишу и на најлепши начин промовишу име Школе.