Школска рецитаторска смотра „Песниче народа мог 2020“

У понедељак 10.02.2020. године одржана је Школска рецитаторска смотра  „Песниче народа мог 2020“ у матичној школи у Тителу. Наша школа се овој смотри прикључила после вишедеценијске паузе, а ђаке су припремали заинтересовани учитељи и наставници српског језика из матичне школе и издвојених одељења у Локу и Гардиновцима.

На смотри је учестовало 26 ученика који су казивањем напамет научених стихова наших најпознатијих песника показали сву лепоту наше поезије и мелодичност нашег језика. Тог дана нашом школом су највише одзвањали стихови Мике Антића и Десанке Максимовић, али ни други песници нису били запостављени.

Трочлани жири у саставу Јованка Зубовић, Наташа Живанчев и Јелена Влашки Радосављев, одабрао је најуспешније и најталентованије ученике који ће нас представљати на општинској смотри у Шајкашу 21.02.2020. године.

Одабраним ученицима  желимо успех на предстојећој смотри, а осталима више успеха наредне године и да до тад уживају у омиљеним стиховима наших песника.

Јелена Влашки Радосављев