Светосавска свечаност

У Основној школи ,,Светозар Милетић“  у Издвојеном одељењу  у Локу, 27. јануара 2023. године са почетком у 12 часова,  одржана је Светосавска свечаност. На почетку програма хор школе отпевао је ,,Светосавску химну“. Пригодним речима свим присутнима се обратила помоћница директора, Мирослава Цветковић. Свештеник Стојан Марић освештао је кољиво и колач. Овогодишњи кумови Школе су породица Мићин: Петар, Викторија, Јован и Дуња. За наредну годину кум ће бити Бранислав Крстић са породицом. У наставку програма ученици првог и другог разреда рецитовали су песме о Светом Сави. Трећи и четврти разред извео је кратке драмске комаде. Ученице седмог разреда прочитале су нам најбитније из биографије Светог Саве. На крају програма ученица осмог разреда рецитовала нам је песму о Светом Сави, а ученици наше Школе, чланови АКУД-а ,,Ђерам“ из Лока одиграли су игре из околине Пчиње. Овогодишњу светосавску свечаност припремили су: учитељ Александар Николин, учитељице Мирослава Цветковић, Оливера Топар, Дејана Станковић и наставница српског језика Јасмина Пешић-Петаков са својим ученицима.

Надамо се да ћемо још дуго година прослављати школску славу-Светог Саву у нашој школи, уз песму, игру  и рецитације о Светом Сави.

Учитељица Мирослава Цветковић